info[at]vdi[dot]ir 021 77 90 47 61

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تمامی روش‌های بازاریابی که در آن از یک دستگاه الکترونیک و یا اینترنت استفاده می‌شود. در این روش بازاریابی شرکت‌ها از کانال‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند.
دیجیتال مارکتینگ چیست؟

09
بهمن
بازاریابی اینترنتی,

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال را به صورت خلاصه می‌توان اینگونه تعریف کرد:
تمامی روش‌های بازاریابی که در آن از یک دستگاه الکترونیک و یا اینترنت استفاده می‌شود. در این روش بازاریابی شرکت‌ها از کانال‌های دیجیتالی مانند موتو‌رهای جستجو، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و وب سایت‌های خود برای ارتباط با مشتریان فعلی (Customers) و آینده (Leads) استفاده می‌کنند.
با توجه به گسترش اینترنت توی دنیای فعلی، باورتون میشه بگم هنوز هم تعداد افرادی که روزانه به اینترنت میان، هر روز به صورت تصاعدی بالا میره؟
درسته، این یک واقعیت هستش. آمار مصرف اینترنت به صورت تصاعدی در حال افزایش هستش. ثابت مصرف اینترنت در بزرگسالان در ۳ سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است. (بر اساس تحقیقات Pew Research)
به همین دلیل، نقش ابزارهای اینترنتی برای بازاریابی بسیار پررنگ شده است. حال می‌خواهیم دیجیتال مارکتینگ را از زبان خودمان تعریف کنیم.

بازاریابی دیجیتال چیست؟
بازاریابی دیجیتال مجموعه تاکتیک‌ها و روش‌هایی هستش که مجموعه شما رو از طریق اینترنت به مشتریان بالقوه و بالفعل شما متصل می‌کنه و باعث میشه فروش و کیفیت خدمات شما در بازه‌ی زمانی مناسب، با هزینه‌ای بسیار کمتر از تبلیغات محیطی افزایش یابد.
در این روش از ابزارهایی مثل تبلیغات دیجیتال، ایمیل مارکتینگ، شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوایی، بروشورهای آنلاین، سئو، بازاریابی موبایل و … که همگی زیر چتری به نام دیجیتال مارکتینگ قرار دارند استفاده می‌کنیم.

مهمترین مزایای بازاریابی دیجیتال به شرح زیر هستند:

  • برخلاف بازاریابی آفلاین، مدیران مجموعه می‌توانند، به صورت لحظه بازخورد تبلیغات خود را مشاهده کنند.
  • نرخ بازگشت هزینه (ROI) در این تبلیغات بسیار پایین می‌باشد.
  • افزایش ترافیک وب‌سایت شما
  • افزایش مشتریان بالقوه

آیا برای ایجاد کمپین بازاریابی دیجیتال بودجه زیادی نیاز هستش؟
خیر. می‌توان کمپین بازاریابی شما را بر اساس بودجه شما تنظیم کرد. برای این‌کار شما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما، با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.اشتراک گذاری
ویستا داده ایرانیان

خبرنامه ویستا داده

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات آموزشی می‌توانید در خبرنامه عضو شوید.